Test koszulki z długim rękawem SPORT HG C- XTREM

Zima nadchodzi a my planujemy mocne przygotowania do kolejnego sezonu.

Aby komfort biegania w jesienno – zimowe dni był dobry ważne jest mieć dobrą i funkcjonalną odzież.

 

KOSZULKĘ hiszpańskiej marki SPORT HG testuję już 2 sezon.

W kolekcji jesień zima 2018/2019 pojawił się nowy kolor… :):):)

 

Ale do rzeczy…

Czym według producenta charakteryzuje się ta koszulka i co ją wyróżnia. Sport HG zastosowało dwa swoje sztandarowe włókna jakim jest

Climatherm®, który stanowi 80% oraz specjalistyczne włókno TECH-CARBON 5%.

Każda przędza Climatherm® składa się z kilkudziesięciu pustych mikrowłókien, które tworzą warstwę powietrza odpowiedzialną za pomoc

w termoregulacji ciała. Jego parametry techniczne sprawiają, że jest superabsorbentem, a zabiegi, którym poddawany jest przed przygotowaniem,

czynią go antybakteryjnym, przeciwzapachowym i chroniącym przed promieniowaniem UVA. Tkanina, oprócz tego, że zawiera wszystkie te cechy,

jest miękka i wygodna, a jej właściwości dodatkowo zwiększają bezszwowe łączenia, dzięki czemu Climatherm® może być uważany za drugą skórę”

Doskonałe parametry tej koszulki uzupelnia włókno TECH -CARBON

„włókno węglowe o unikalnych właściwościach technicznych, składające się z ciąglego włókna przewodzącego z włókien weglowych aktywnych i wlókien tekstylnych. Materiałowi przewodzącemu udaje się rozproszyć elektrycznosć stateczną i calkowicie ją wyeliminować aby zapobiegać wszelkim zmianom w ciele.

Włókno węglowe zapobiega reakcji negatywnej na kurczliwośc mięśni, eliminuje uczucie zmęczenia, mrowienia i swędzenia spowodowane zmianą w ukladzie krążenia”

To tak czysto teoretycznie  -a jak w praktyce?

 

Pierwsze testy tej koszulki przeprowadziliśmy w ubiegłym roku w grudniu w Bieszczadach.  Był śnieg i temperatura wahała się od  0C do -2 C.

Trening, lekki spokojny bieg górskich rozpoczelismy w samych koszulkach XTREM bez żadnej kurtki czy wiatrówki (co dla mnie z poczatku wydawało się niemożliwe, bo jednak jestem zmarźluchem

i przy takich temperaturach wyjście bez cienkiej wiatrówki bywało do tej pory niemożliwe).

 

Ale o dziwo było mi komfortowo. Koszulka w rozmiarze M z efektem kompresji dość dobrze opinała całe ciało, ale nie było efektu nadmiernego ucisku w miejscach, gdzie jest silniejszy kompresyjny materiał.

Generalnie koszulka była jakby drugą skorą, praktycznie jej nie czułam. Dla mnie ważną rzeczą, jak pewnie w przypadku wielku kobiet jest to, aby koszulka dobrze oddychała szczególnie w okolicach biustu, gdzie my baby pocimy się chyba najbardziej. Tutaj Sport HG zastosowało wzmocniony chropowaty materiał, który fajnie spisuje się w roli odprowadzającego wilgoć .

 

 

W koszulce zastosowane różnego rodzaju materiały w zależności od stref ciała człowieka-  wzmocniony kręgosłup, oraz elementy kompresyjne na rabionach oraz rękawku.

 

 

 

Postanowiłam również zrobić test na „śmierdzenie” … może nie byl to dobry pomysł, ale postanowiłam przebiec 3 treningi bez prania a tylko susząc koszulkę.

Zapach po 3 treningu już było czuć, ale nie  był on tak intensywnych jak w zwykłych koszulkach termicznych, więc patrząc na to, że czasem biega się długie dystanse plusem jest to, że nie będziemy sami sobie śmierdzieć… 😉

Koszulka dzięki swym parametrom technicznym posiada termoregulacje, czyli dostosowuje się do temperatury otoczenia i ciala co w rzeczywistości przekłada się na to, że można spokojnie w długim rękawie biegać na +10 C jak i na -5 C ( na -10C da się ale z wiatrówką ).

Długość koszulki jest idealna, nie jest z typu krótkich, ktore odsłaniają nerki, ale jest przy moim wzroście 167 i rozmiarze M –  do połowy tyłka. Nie podnosi się.

.

Koszulkę oceniam ne MEGA +.

Koszulki dostępne TU:

DAMSKA CIEMNA

DAMSKA FIOLET

MĘSKA NIEBIESKA

MĘSKA CIEMNA

 

 

 

Dodaj komentarz